. .
09.05.2021

31.01.2021 22:32


Frankfurt’ta Veysel yoldaşla ilgili afiş çalışması!

24 Aralık 2020 tarihinde korona sonucu yitirdiğimiz Veysel Akgül yoldaşla ilgili bugün (31 Ocak 2021) Frankfurt’ta, İşçilerin Birliği Halkların Kardeşliği (Bir-Kar) tarafından afişleme çalışması yapıldı.

Veysel yoldaşı bir kez daha andığımız çalışmada; onun gibi, korona sürecinde yaşama hakları ellerinden alınan milyonlarca emekçinin ölümünde kapitalist sistemin dolaysız bir rol oynadığı teşhir edildi.

Bir-Kar imzalı, Almanca ve Türkçe olmak üzere iki dilden hazırlanan afişlerde Veysel yoldaşın resminin yanı sıra, “Veysel Akgül devrimci bir işçiydi. Deutsche Bahn’da yaklaşık 30 yıl çalıştı. Koronadan hayatını kaybetti. Onun ve onun gibi milyonlarca emekçinin katili, pandemi günlerinde çalışmayı zorunlu tutanlardır. Virüs değil, kapitalizm öldürür. Kapitalizme karşı mücadeleyi yükseltelim!” ifadeleri yer aldı.

Çalışmada, başta Veysel yoldaşın oturduğu emekçi mahallesi Gallus olmak üzere, yine onun on yıllar boyunca çalıştığı Frankfurt Garı çevresi ile Rüsselsheim kentinde yüzlerce afiş yaygın bir şekilde yapıldı.

Veysel yoldaşın devrimci anısı, yapılacak her eylem ve etkinlikte yaşamaya devam edecek.

Frankfurt Bir-Kar