. .
14.06.2021

31.05.2021 14:36


“Direnişçi işçilerle enternasyonal dayanışmaya!”

Uluslararasılaşan kapitalist tekellerin arkalarına aldıkları devlet gücüyle işçilerin en temel haklarına karşı sürdürdükleri pervasızca saldırılarını boşa çıkartacak yegane güç işçi sınıfının uluslararası birlik ve dayanışmasıdır.

Grevli toplu sözleşmeli sendikal hakları için direnen SML işçileriyle başlattığımız enternasyonal dayanışma çalışmalarımızı bu perspektifle sürdürüyoruz.

29 Mayıs Cumartesi günü Stuttgart’ta H&M ve Mango’nun satış mağazalarının önünde gerçekleştirdiğimiz miting ve stand çalışmasıyla direnişçi işçilerle enternasyonal dayanışma çağrısı yaptık. Açtığımız bilgilendirme standında bildiri dağıtımı gerçekleştirdik.

Yapılan konuşmalarda kapitalist tekellere işçilerin grevli-toplu sözleşmeli sendikal haklarına karşı saldırganlıklarına son vererek saygılı olma çağrısı yapıldı. Direnen işçilerle maddi dayanışmada gerçekleştirildi.

Hafta içerisinde fabrika önlerinde gerçekleştirmeyi planladığımız bildiri dağıtıma çalışmalarımızı SML’nin Mettman’daki merkezi önünde yapacağımız bir etkinlikle tamamlayacağız.

BİR-KAR Stuttgart