. .
09.05.2021

09.02.2021 18:56


"Direnişinizi selamlıyor, başarılar diliyoruz!"

Sevgili işçi arkadaşlar,

Bizler, yakın zamanda koronadan yitirdiğimiz Veysel yoldaşın ailesi olarak; sömürüye, baskıya, köleliğe ve işten atmalara karşı yükselttiğiniz direnişinizi devrimci duygularımızla selamlıyoruz.

Veysel yoldaş hem bir işçiydi ve hem de işçi sınıfının kurtuluşu için uzun yıllar boyunca mücadele etmiş ve emek vermiş bir devrimciydi. Şimdi biz, bir yandan onu erken yitirmenin bizde yarattığı derin üzüntü ve boşlukla baş etmeye çalışırken, diğer yandan tüm emekçilerin mutlu ve onurlu geleceğini bugünden inşa etmeye hizmet eden sizlerin direnişini de yakından takip ediyoruz., İşçi ve emekçilerin bu insanlık dışı sisteme karşı yükselttiği her direniş, sömürücü kapitalist sisteme karşı derin bir öfke ve nefret duyan Veysel yoldaşta coşku ve mutluluk yaratıyordu. Greif direnişinin, Metal Fırtınası’nın, son zamanlarda gündeme gelen maden işçilerinin direnişi ile en son yaşanan Sinbo direnişinin onda yarattığı coşku ve heyecanın yakın tanıklarıyız.

Oldukça zor koşullar altında yürüttüğünüz direnişinizde, diğer şeylerin yanı sıra, maddi dayanışmanın ciddi bir önem arz ettiğinin farkındayız. Sınıf kavgası, dahası devrim ve sosyalizm davası uğruna uzun yıllar emek vermiş ve acı çekmiş Veysel yoldaş ile onun gibi binlerce devrimcinin anısını yaşatmanın en iyi yolu, işçi sınıfının devrimci mücadelesine omuz verip, onu büyütmekten geçmektedir. İşçilerin hastalıktan, iş kazalarından ve yoksulluktan ölmediği bir dünya işçi sınıfının devrimci mücadelesiyle mümkün olabilir ancak.

Bu duygu ve düşüncelerle direnişinizi bir kez da selamlıyor, mücadelenizde başarılar diliyoruz. Her zaman dayanışma içinde olduğumuz direnişinize olanaklarımız ölçüsünde maddi bir katkıda da bulunmak istiyoruz. Sevgi ve selamlarımızla…

Akgül ailesi