. .
27.11.2022

10.10.2017 16:30


BDSP’den ev baskınları ve gözaltılara ilişin açıklama

BDSP, bu sabah gerçekleştirilen ev baskını ve gözaltılara ilişkin açıklama yaparak “Baskılara ve saldırılara boyun eğmeyeceğiz!” dedi.

Bağımsız Devrimci Sınıf Platformu (BDSP), sermaye devletinin bu sabah İzmir ve Ankara’da gerçekleştirdiği ev baskınları ve gözaltılara ilişkin açıklama yaptı. “Haklı ve meşru olan bir davanın temsilcilerinin her açıdan meşru olduğunu” belirten BDSP, asıl gayrı meşru olanın sermaye düzeninin ta kendisi olduğunu vurguladı.

BDSP’nin açıklaması şöyle:

 

Baskı ve saldırılara boyun eğmeyeceğiz!

Sermaye devleti toplumsal muhalefeti sindirmek ve teslim almak için her türlü kirli yol ve yöntemi hayata geçiriyor. Her gün yeni bir saldırı dalgasıyla onlarca ev basılıyor, devrimci-ilerici güçler ve bütün muhalif kesimler keyfi gerekçelerle gözaltına alınıyor-tutuklanıyor.

Sermaye devletinin keyfi saldırı v e baskınlarına bugün bir yenisi de İzmir ve Ankara’da eklendi. İzmir ve Ankara’da sınıf devrimcilerinin ve ilerici güçlerin evlerine baskın düzenlenerek gözaltı saldırısı gerçekleştirildi.

Evlerde “delil” bulamayanlar sahte deliller yaratmaya çalışmışlardırlar. Fakat çabaları nafiledir. Zulme ve sömürüye karşı verilen mücadele meşrudur. Evleri basılan yoldaşlarımız işçi sınıfı ve emekçilerin sömürü ve baskıdan kurtuluşu mücadelesi verdikleri için hedef seçilmişlerdir. Haklı ve meşru olan bir davanın temsilcileri her açıdan meşrudur. Gayri meşru olan bu sömürü düzenidir. Çünkü her gün işçi ve emekçilerin kanı ve canı pahasına ayakta kalmaktadır. Bu sömürü çarkları parçalanana, eşit ve özgür bir dünya kurulana kadar mücadelemizi sürdüreceğiz.

Devrimci irade teslim alınamaz!
Yaşasın devrim, yaşasın sosyalizm!