. .
28.05.2020

18.06.2019 22:56


EEKK emekçi kadınları festivale çağırıyor!

Enternasyonal Emekçi Kadın Komisyonu (EEKK) Nisan ayı içerisinde Almanya temsilcilerinin katıldığı bir toplantı gerçekleştirmiştir. Toplantıda kadın sorunu üzerine yoğun tartışmış ve ayrıca yurtdışı çalışmaları ile ilgili pratik planlamalar yapmıştır. Bu kapsamda, 22 Haziran tarihinde Essen şehrinde, dördüncüsü yapılacak olan “İşçilerin Birliği Halkların Kardeşliği Festivali” çalışmalarının aktif olarak desteklenmesi kararlaştırılmıştır.

Toplantımızda alınan kararlar gereğince, öncelikli olarak yoğun bir çalışma yürüterek, emekçilerin festivale katılımı için çaba sarf edeceğiz. Yine etkinlik alanında EEKK adına stand açılarak hem festivale destek sunulmasını hem de etkinliğe katılan emekçi kadınlara EEKK’nın tanıtımının yapılmasını planlanladık. Bu doğrultuda bütün teknik hazırlıklarımızı ortak bir emekle planlayarak, başarılı bir çalışmayı garanti altına almak istiyoruz.

Alınan kararlarımız gereğince, kadın çalışmalarımızın olduğu şehirlerde yoğun bir çalışma yürütmekteyiz. Yurtdışında geleneksel olarak yapılan bu festivalin tanıtılması ve ağırlıklı olarak emekçi kadınların katılımı doğrultusunda çabalarımızı yoğunlaştırarak sürdüreceğiz.

Enternasyonal Emekçi Kadın Komisyonu (Enternasyonal EKK)