. .
17.01.2021

16.11.2019 00:45


Merkezi gece hazırlıkları Hamburg’da

23 Kasım’da Wuppertal’da Ekim Devrimi’nin 102., partimiz TKİP’nin 21. yılını kutlamak için, “Sınıfa karşı sınıf, düzene karşı devrim!” şiarıyla düzenlenecek etkinliğin çalışmaları Hamburg’da da devam etmektedir.

Merkezi gece çalışması bir aya yakındır devam eden çalışmalarımıza ilk etapta, “Sınıfa karşı sınıf, düzene karşı devrim” başlıklı bildirileri işçi-emekçi semtlerine dağıtmakla başladık. Bildiri dağıtımlarını takiben merkezi gece afişlerini demokratik kurumlara, partilere ve esnafların kapı ve pencerelerine astık. Bu çalışmalarımız devam ederken ev ziyaretleri ve esnaf ziyaretleri yaparak Ekim Devrimi’nin önemine ve partimizin işçi sınıfı içindeki çalışmaları ve gerçekleştirdiği eylemleri anlattık. Bu çalışmalar sırasında geceye ilişkin bilet satışları yaptık. Bu süreçte yapılan etkinlikleri ziyaret ederek bilet satışlarına devam ettik.

Ayrıca, gece ile ilgili çıkarılan afişleri işçi-emekçi semtlerine asarak geceye gelmeleri icin çağrılar yaptık. Merkezi geceye iki haftaya yakın kısa bir süre kaldı. Bu zaman içinde çalışmalarımız etkinliğin son gününe kadar devam edecektir.

Hamburg’dan komünistler