. .
04.03.2021

16.11.2019 00:38


Köln, Dortmund ve Wuppertal’da merkezi gece çağrısı

Sınıf devrimcileri, “Sınıfa karşı sınıf, düzene karşı devrim!” şiarıyla gerçekleştirecekleri merkezi gecenin hazırlıklarını sürdürüyor.

Wuppertal’de 23 Kasım’da düzenlenecek gece için Almanya’nın pek çok kentinin yanı sıra son olarak Köln, Dortmund ve Wuppertal’de afiş çalışması, bilet satışı ve bildiri dağıtımı da gerçekleştirildi.

Wuppertal’da işçilerin, emekçilerin ve öğrencilerin yoğun oturduğu bölgelere gidildi. Posta kutularına, kapılara ve esnaflara merkezi gecenin “Sınıfa karşı sınıf, düzene karşı devrim, kapitalizme karşı sosyalizm!” yazılı Almanca çağrısı dağıtıldı. Önümüzdeki günlerde, Wuppertal Elberfeld’den sonra, en çok işsizin yaşadığı Oberbarmen semtinde çalışma yürütülecek.

Köln’ün emekçi mahallelerinde afişler asıldı. “Sınıfa karşı sınıf, düzene karşı devrim” şiarlı Almanca ve Türkçe afişler mülteci/yabancı ağırlıklı semtlere yapıldı.

Dortmund da merkezi gece afişleri ile donatıldı. Ayrıca bazı esnaflar, afişleri dükkan girişlerine astırarak dayanışmada bulundular. Afişlere ilgi duyan esnaf çalışanları “Biz de devrim taraftarlarıyız” diyerek çalışma koşullarından yakındılar.

Kızıl Bayrak / Wuppertal-Köln-Dortmund