. .
28.03.2023

14.07.2010 00:52


Stuttgart'ta UPS direnişiyle dayanışma çağrısı

Amerika merkezli kargo şirketi UPS’nin Türkiye'deki şubelerinde ve aktarma merkezlerinde örgütlenme mücadelesi veren TÜMTİS üyesi UPS işçilerinin kararlı mücadelesiyle enternasyonal dayanışma büyüyor.

Sağlıksız ve uzun çalışma koşullarına, baskıya karşı mücadele veren UPS Kargo işçileriyle sınıf dayanışmasını yükseltmek için İşçilerin Birliği Halkların Kardeşliği Platformu (BİR-KAR) Almanya'nın Stuttgart kentinde UPS'nin aktarma merkezinde çalışan işçilere yönelik bildiri dağıtımı gerçekleştirdi.

UPS işçilerinin Türkiye'deki direnişlerine destek çağrısı yapan BİR-KAR çalışanları “Internationale Solidarität mit den ÜPS-Arbeitern! / UPS sınıf kardeşleriyle enternasyonal dayanışmaya” başlıklı bildiriler Stuttgart UPS işçileri tarafından sıcak ilgiyle karşılandı. Dağıtım sırasında bazı işçilerle sohbet gerçekleştiren BİR-KAR'lılar “Biz de aynı şekilde sağlıksız ve uzun çalışma koşullarında çalışıyoruz. Bu yetmiyormuşcasına yeni, keyfi uygulamalarla bizi baskı altında tutuyorlar. Baskı ve sömürüye karşı enternasyonal dayanışmayı sağlamalıyız.” diyen işçiler Türkiye'deki sınıf kardeşlerinin haklı ve onurlu direnişinin yanında olduklarını söylediler.

Diğer yandan her hafta düzenlenen Pazartesi (Montag Demo) etkinliğinde de UPS direnişiyle dayanışmaya çağıran bildirilerin dağıtımı yapıldı. BİR-KAR imzalı bildiri birçok sendika ve ilerici kurumun adreslerine yollandı.

Kızıl Bayrak / Stuttgart