. .
12.08.2022

23.05.2021 13:02


İbrahim Kaypakkaya Frankfurt’ta anıldı

İbrahim Kaypakkaya’nın katledilişinin 48. yıl dönümü vesilesiyle, Frankfurt’ta yapılan bir etkinlikle anıldı.

İbrahim Kaypakkaya şahsında Mayıs ayında yitirdiğimiz devrim şehitleri olan Denizler, Haki Karaer ve Dörtler’in de anıldığı etkinlikte yapılan konuşmalarda; 71 devrimci çıkışının devrim tarihimiz açısından taşıdığı öneme işret edilerek, bunun içerisinde Kaypakkaya’nın işgal ettiği özgün yere değinildi ve onun bıraktığı devrimci mirasın mücadeleyle yaşatılacağı sözü verildi.

“Katledilişinin 48. Yılında İbrahim Kaypakkaya ölümsüzdür!” yazılı bir pankart ile  Kaypakkaya’nın büyük bir bez posterinin asıldığı anma etkinliği, Halkların Birleşik Devrimci Hareketi ve Enternasyonalist Birlik adına sunulan mesajların ardından kültürel programla devam etti.

Anma etkinliği, kültürel bölümde okunan şiirler ile Ozan Rençber, Grup Kızıl Anka ve Grup Umuda Haykırış’ın sahne alarak seslendirdikleri devrimci marşların ardından sona erdi.

22 Mayıs Cumartesi günü Frankfurt-Gallus’taki açık bir alanda yapılan etkinlik, Partizan ve Sınıf teorisi tarafından örgütlendi. Yerli ve göçmen çeşitli devrimci yapıların da katılım sağladığı etkinliğe, sınıf devrimcileri de katılarak destek verdiler. Etkinliğe yüzü aşkın kişi katıldı.

kaynak: Kızıl Bayrak