. .
23.04.2019

30.07.2018 12:37


Engels Yürüyüşü’ne çağrı

Büyük öğretmenlerimiz Marx ve Engels’e derin bağlılığımızı, hala güncel olan ve döne döne doğrulanan bilimsel öğretilerine olan kuvvetli inancımızı bir kez daha dile getirmek üzere 4 Ağustos’ta Wuppertal-Barmen’de olacağız.

Genç komünistler proletaryanın büyük öğretmenlerinden Friedrich Engels’i anmak amacıyla düzenleyecekleri anma ve yürüyüş için günlerdir çok yönlü bir faaliyet yürütüyorlar. Yaygın biçimde kullandıkları yazılı ve görsel materyaller aracılığıyla işçileri ve gençliği 4 Ağustos’ta gerçekleştirilecek olan “Friedrich Engels Yürüyüşü”ne katılmaya çağırıyorlar.

Bu yürüyüş ideolojik ve politik niteliği ile son derece önemli ve anlamlı bir yürüyüştür. Öte yandan yürüyüş proletaryanın diğer büyük öğretmeni Karl Marx’ın doğumunun 200. yılında yapılıyor. Demek oluyor ki Marx ve Engels bu yürüyüşle yeniden buluşacaklar. Bu, Engels Yürüyüşü’nü daha da anlamlı hale getiriyor.

Genç yoldaşlarımızın çağrıları karşılıksız bırakılmamalıdır. Sınıf devrimcisi komünistler olarak Engels Yürüyüşü’ne en geniş katılımı gerçekleştirmek sorumluluğu bizi bekliyor. Bu sorumluluğun bilincinde olarak, büyük öğretmenlerimiz Marx ve Engels’e derin bağlılığımızı, hala güncel olan ve döne döne doğrulanan bilimsel öğretilerine olan kuvvetli inancımızı bir kez daha dile getirmek üzere 4 Ağustos’ta Wuppertal-Barmen’de olacağız.

BİR-KAR

30 Temmuz 2018